Gdy projektujemy właśnie domową sypialnię to zawsze możemy dać się ponieść fantazji. Sypialnia musi być miejscem na ogół komfortowym, w którym spędzanie czasu będzie się kojarzyć tylko z błogim wypoczynkiem. Wbrew pozorom na to nie będzie wpływało samo łóżko, ponieważ z czasem okaże się że wystrój także odgrywa dużą rolę. Będzie to szczególnie widoczne podczas dnia jak usiądziemy wygodnie na łóżku i przykładowo będziemy chcieli poczytać książkę. Przeszkadzać nam może w tym naprawdę ogrom rzeczy, nawet zegarek wskazówkowy, który jakiś czas temu umieściliśmy na ścianie. Są przedmioty, które po prostu nie powinny znajdować się w sypialni bo mimo tego, że pasują do wystroju, to będą nam przeszkadzać podczas wypoczynku, a przecież to wypoczynek jest najważniejszy.

Oświetlenie

Wbrew pozorom w sypialni dużą rolę odgrywa oświetlenie. Mowa tu zarówno o naturalnym oświetleniu oraz sztucznym. W kwestii naturalnego oświetlenia, sypialnia powinna być miejscem słonecznym. Jednak nie możemy odmówić sobie wyposażenia okien w rolety lub żaluzje. Rolety będą dużo lepszym rozwiązaniem, ponieważ żaluzje będą się przemieszczać, gdy będziemy mieć otwarte okno. Rolety dużo lepiej odcinają nas od światła, gdy go nie potrzebujemy. Wszystko oczywiście dla zapewnienia komfortu. Natomiast światło sztuczne powinno być wytwarzane przez jedną główna lampę o żółtej barwie. Do tego warto wyposażyć sypialnię w mniejsze lub większe lampki nocne. W każdym razie barwa światła powinna być żółta, bo nie jesteśmy w pracy, a ta barwa sprzyja wypoczynkowi.

sypialnia powinna być komfortowa
sypialnia powinna być komfortowa (pixabay.com)

Ogólny klimat

Aby zapewnić klimat w sypialni trzeba wyposażyć ją w kilka rzeczy. Sklepy meblowe oferują dużą ilość gadżetów do sypialni, które sprawiają że będzie ona wyglądać wyjątkowo. Doskonale nadają się fototapety do sypialni. Umieszczenie ich nad łóżkiem i pokrycie całej ściany zapewni doskonałą dekorację. Dużo oczywiście zależy od tego jaką fototapetę wybierzemy. Oferta najczęściej dotyczy pięknych zdjęć krajobrazu lub obiektów, których widok na żywo robi wrażenie. Przykładem może być bardzo charakterystyczna fototapeta przedstawiająca most brookliński. Klimatu mogą dodać także solidnie wykonane lampki nocne, które będą kojarzyć się z bardzo eleganckim wystrojem sypialni. Umieszczenie takich lampek po dwóch stronach łóżka będzie odniesieniem do klasycznego wystroju, który prawdopodobnie nigdy się nie znudzi.

Advertisements